Bdg Naamsesteenweg467 78

Villa Les Tilleuls

Verborgen achter volwassen bomen en een uitzonderlijk diepe parktuin bevindt zich Villa Les Tilleuls, een zeldzame art-nouveauvilla uit 1906 naar ontwerp van architect Augustin van Arenberg. Als enige art-nouveauvilla in Leuven neemt deze residentie een bijzondere plaats in binnen het architecturale erfgoed van de stad. De woning ademt nog steeds de grandeur en verfijning van het begin van de twintigste eeuw, met een unieke combinatie van artistieke details, monumentale ruimtes en een uitgesproken relatie tussen interieur en landschap.


Architectuur
Villa Les Tilleuls draagt duidelijk de signatuur van architect Augustin van Arenberg, die de woning ontwierp als een verfijnde totaalcompositie waarin licht, ornament en ruimtelijkheid centraal staan. De asymmetrische gevelcompositie, de elegante houtstructuren en de sierlijke art-nouveau-elementen geven de villa een uitzonderlijke uitstraling die vandaag nog opmerkelijk intact bewaard bleef.

Binnen ontvouwt zich een rijk interieur met authentieke patroontegels, indrukwekkende plafondhoogtes, monumentale trappenpartijen en waardevol historisch schrijnwerk. De kleurrijke glas-in-loodramen filteren het licht op een subtiele manier doorheen de verschillende leefruimtes en versterken de artistieke sfeer van de woning. De imposante wintertuin vormt zonder twijfel één van de meest karaktervolle plekken van het geheel en creëert een bijzondere overgang tussen architectuur en tuin.

Leefruimtes en potentieel
Met een totale oppervlakte van circa 860 m² beschikt de villa over een uitzonderlijke opeenvolging van salons, ontvangstruimtes en private vertrekken die elk hun eigen karakter en beleving hebben. De dubbele circulatie en de verschillende toegangen zorgen voor een grote flexibiliteit in gebruik, waardoor het pand zich uitstekend leent voor uiteenlopende woon- en werkconcepten.

Vandaag wordt het gebouw gebruikt als een verzameling van appartementen en studio’s, maar de architecturale structuur laat moeiteloos nieuwe invullingen toe. Villa Les Tilleuls kan opnieuw functioneren als een prestigieuze eengezinswoning waarin authentieke grandeur en hedendaags wooncomfort samenkomen, maar biedt tegelijk potentieel voor een herontwikkeling naar maximaal acht studio’s of een kleinschalig boetiekhotel met uitzonderlijke belevingswaarde. Ook een hybride invulling waarin wonen, werken en hospitality elkaar versterken behoort perfect tot de mogelijkheden.

Tuin en omgeving
De beschermde parktuin van circa 2.572 m² vormt een zeldzame groene enclave in het hart van Heverlee. Hoge bomen, verborgen zichtlijnen en volwassen beplanting creëren een uitzonderlijk gevoel van rust en privacy. De tuin werd oorspronkelijk ontworpen als integraal onderdeel van de architectuur en versterkt overal de relatie tussen binnen en buiten.

Vanuit de verschillende leefruimtes ontstaan voortdurend doorzichten naar het groen, waardoor de seizoenen tastbaar aanwezig blijven in het interieur. Ondanks de centrale ligging bevindt de villa zich in een opmerkelijk sereen kader, op een boogscheut van Leuven en tegelijk omgeven door stilte en natuur.

Villa Les Tilleuls biedt daarmee een uiterst zeldzame kans om eigenaar te worden van een iconisch stuk Leuvense architectuurgeschiedenis waarin erfgoedwaarde, authenticiteit en toekomstpotentieel samenkomen in een uitzonderlijk geheel.


Referentie: 1052
Bouwjaar: 1906
Prijs: € 1.700.000
Type: Villa
Oppervlakte grond: 2572 m²
Oppervlakte bewoonbaar: 730 m²
Adres: Naamsesteenweg 467, Leuven
Bdg Naamsesteenweg467 83

  • Bedrooms

    0

  • 0

  • Garage

    Nee

  • Garden

    Ja

  • Swimming pool

    Nee

  • Sauna

    Nee

  • Roofed swimming pool

    Nee


EPC: 700 kWh/m²
P-score: A
G-score: A
Vergunning: Nee
Dagvaarding: Nee
Rechterlijke beslissing: Nee
Voorkooprecht: Nee
Verkavelings vergunning: Nee
Stedenbouwkundige bestemming: Woongebied
Bdg Naamsesteenweg467 15

Contacteer makelaar

ArchitectenWoning - Kristof Welleman

Tel: M +32 (0)498 44 26 98

Mail: kristof@architectenwoning.be

Bdg Naamsesteenweg467 61